Knox. Špičková ochrana motorkáře

Button 1 default text
Button 2 default text

Složitá sezona Michala Práška

Michal Prášek měl letos složitou sezonou, která byla ovlivněna težkým pádem na záčátku sezony. Přesto se Michal dočkal titula mistra české republiky ve tříde STOCK 1000.

Sezona jako na houpačce

Tak bych asi stručně rekapituloval letošní ročník. Rozhodně to byla nejtěžší sezóna v mé kariéře. Před startem nové sezóny jsme měli s týmem idylicky vysněné, jak bude všechno perfektně probíhat. Měli jsme novou motorkou včetně závodní elektroniky, za což moc děkuji Pavlovi Roháčovi a jeho týmu Roháč & Fejta motoracing, a skvělým sponzorům, kteří při nás stojí jak v silných, tak i slabších chvílích. Moc si toho vážím.“

„S novou motorkou jsme si hned sedli. Vše začalo Jarní cenou Brna, kde se nám podařilo vyhrát s velkým náskokem jak kvalifikaci, tak i oba závody. Bohužel sezona Alpe Adria pro mě skočila hned prvním závodem v němž jsem bojoval o první místo. Raději to ani nechci rozepisovat. Nejsem závodník, který by to chtěl s každým řešit. Vědí to mí nejbližší a to stačí. Jen si neodpustím napsat fakt kruté momenty, které jsem zažíval, když jsem ležel po nehodě v nemocnici. Byl jsem rád, že jsem tak fatální bouračku, kdy mi soupeř přejel hlavu, vůbec přežil. A v tu chvíli mi bohužel chodily odporné zprávy a vzkazy z druhé strany. Říkal jsem si sám pro sebe, zda mi vůbec stojí za to se vrátit k závodění, kde se něco takového děje.“

„I když jsem se vrátil zpátky závodem v Assenu, už jsem neměl tu správnou chuť k závodění. Navíc se spustil ohromný řetězec skrytých závad, na které jsme po nehodě nedokázali přijít, a celý rok jsme se s motorkou jen trápili. Paradoxně jsem začal utíkat s náhradní motorkou na závody, které jsem vždy bral jako doplňkové. Závody CAMS, které mě neskutečně bavily, díky ostatním závodníkům našeho teamu. Tam jsem z pěti startů dokázal pětkrát v nejsilnější třídě vyhrát a zajistit si třetí titul mistra České republiky v roadracingu v řadě pod hlavičkou CAMS. Největší moment sezony byl přírodní okruh v Dymokurech, kde jsem poprvé vyhrál závod na přírodňáku.“

„O uplynulém víkendu jsme jeli Cenu Slovenska na Slovakiaringu, kde jsem nedělní závod vyhrál a stal se tak Mistrem České republiky na okruzích 2019. Co se týče příštího roku, tak to jsme se s týmem rozhodli raději opustit třídu Superstock 1000 a v šampionátu Alpe Adria přecházíme do kategorie Superbike, kde je vysoká účast silných závodníků.“

„Závěrem neskutečně děkuji všem, kteří při nás stojí a myslí to s námi jen dobře.“