Knox. Špičková ochrana motorkáře
Knox. Špičková ochrana motorkáře

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /www/doc/www.knox.cz/www/wp-content/themes/golden-egg/single.php on line 246
Button 1 default text
Button 2 default text

Nový hrudní chránič Microlock

Představujeme novinku Knox, jedná se o nový hrudní chránič z materiálu Microlock. Nejedná se o první samostatný chránič hrudníku, který Knox má v nabídce. Klasický hrudní chránič z materiálu Honeycomb je již na trhu řadu let a v minulosti byla i bílá verze Sport.

Hrudní chránič Microlock se vyrábí ve dvou variantách, a to dámském a pánském. Rozměrově jsou si velmi podobné, ale rozdíl najdete ve tvaru, kdy dámský je předtvarovaný, pánský je pak více plochý. Chránič je vyroben z materiálu microlock, takže je krásně měkký a padne tak na různé typy postav. Navíc je celkem tenký, takže neomezuje pohyb, když jej vložíte do kombinézy, nebo pod bundu. Jak víme, tak microlock funguje naprosto skvěle při nárazu a chrání tak jako bytelnější chrániče. Díky Y- tvarování je navíc i prodyšný a síťovina ve které je chránič usazen je příjemná na pokožku. Na přední straně je suchý zip, takže lze spojit s dalšími produkty Knox jako jsou Vesta Track Vest, košile Action Shirt, nebo bunda Zephyr.

Na trhu je spousta chráničů, které se zaměřují přednostně na páteř a klouby a samozřejmě ruce. Ale ochrana hrudníku, je trochu zanedbávána. Přitom poranění žeber je velmi bolestivé zranění. S novým tenkým a pohodlným chráničem hrudníku by se ochrana hrudníku mohla stát mnohem rozšířenější mezi motorkáři. Na závodech je již tento chránič samozřejmostí.

Podle jedné studie v USA dokonce bylo zjištěno že nejvíce postižená místa po havárii na motocyklu jsou nohy, které tvoří 30% na hlavě a krku pak 22% a na třetím místě pak už máme horní část těla, která tvoří ramena a hrudník. Za nimi jsou až horní končetiny a oblast boků a pánve.

Hrudní chránič lze objednat ZDE

 

Hrudní chránič Knox

S hrudním chráničem Knox Sport jsem v minulosti sám závodil, oproti cestovnímu chrániči byl trochu tenčí, aby se dobře vešel do kombinézy. O tom že fakt chrání jsem se sám přesvědčil, při jednom pádu ve Vysokém Mýtě, kdy jsem spadl v rychlejší zatáčce a motorka mě doběhla a předním kolem nabrala na hrudník. Díky tomu, že jsem měl chránič, tak se mi naštěstí nic nestalo. Takže jezdit s hrudním chráničem má smysl. Kuba Novák, prodejce Knox.cz

Autor

Knox CZ

Publikováno

2.8.2018

Rubriky

Komentáře

0

Sdílejte s přáteli

Váš komentář

Jméno:
Website:
E-mail:
Zpráva
logo-knox

© 2018 KNOX – Česká Republika | Web od MAXON DESIGN s.r.o.