Knox. Špičková ochrana motorkáře
Knox. Špičková ochrana motorkáře

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /www/doc/www.knox.cz/www/wp-content/themes/golden-egg/single.php on line 246
Button 1 default text
Button 2 default text

Nahlédnutí do továrny Knox ve Velké Británii

Společnosti Knox je hrdá na to, že vyrábí mnoho svých výrobků ve své továrně ve Velké Británii během posledních 36 let! Což vyžaduje opravdové dovednosti zkušeného a oddaného týmu.

Knox

Knox se snaží neustále investovat do vývoje a technologií, aby mohli vyrábět lepší a lepší výrobky rok co rok. V továrně Knox je vidět všude nová technologie využívající nejnovější software. Jsou zde automatické řezací stroje, CAD systémy, 3D body scanning a automatizované šicí stroje. Nejmodernější technologie je zde všude okolo vás. Její přinos ve spojení s neocenitelnými 36 lety zkušeností ruční výroby v oboru, zde dává vzniknout skutečně těm nejlepším produktům.

V Knoxu, když přemýšlí o výrobě, přemýšlí o dovednostech předaných od zakladatele společnosti. Ten byl průkopníkem ve výrobě motocyklových chráničů a se vším začínal od nuly. Současná generace týmu Knox pracuje se se stejnou péčí jako před více než třiceti lety a obohacuje vše o nové technologické inovace.

Ve firmě je kladem důraz na schopnosti a kreativitu jednotlivých pracovníků, kteří znají jednotlivé životní příběhy lidí v této oblasti. Veškerá práce je zde soustředěna na to, aby tým vytvořili tak skvělý produkt, který opravdu funguje, vypadá dobře a zlepšil každodenní zážitek z jízdy zákazníků. Právě to je smysl výroby KNOX!


HISTORIE ZNAČKY KNOX

Knox se specializuje se na navrhování a výrobu inovativních ochranných prvků proti nárazům, vrstveným systémům oblečení, rukavic, kvalitní oblečení do chladu a nepohody Cold Killers, funkčním oblečením DRY INSIDE a v neposlední řadě kolekci oblečení STUDIO. Produkty Knox jsou vyráběny pro použití nejenom na motocykly a motokros, ale také pro horskou cyklistiku, snowboarding, lyžování a jezdectví.

Je to už dávno, v roce 1981, tedy v éře, kdy se na bezpečnost v motorsportu ještě moc nehrálo. Tehdy zakladatel a současný výkonný ředitel Knoxu Geoff Travell, coby jako mladý odhodlaný motocyklový závodník, často končil místo v cíli závodu v sanitním voze…
Ale on byl poháněný touhou po závodění, a chtěl se po zranění vrátit nejdříve na dráhu. V té době pracoval v nábytkářském průmyslu v oblasti designu, nebyl tak pro něj problém navrhnout první chránič zad, aby posunul vlastní bezpečnost, a to vedlo následně k ochraně dalších závodníků.

V současnosti Knox vyvíjí a vyrábí ochranné systémy v široké nabídce. To, co se nemění, je stejné odhodlání. Neustále se těšíme a navrhujeme ještě lepší produkty, které fungují.

Prvním produktem byl chránič zad Pro-Tek, který se ihned stal mezi závodníky a motorkáři mimořádně populární. O pár let později přichází na trh první silniční motocyklová bunda Pro-Tek opatřená chrániči ramen, loktů a zad. Bunda vybavená chrániči byla tehdy přímo revoluční nápad, tak dobrý, že nejen získala cenu Britského motocyklového průmyslu za nejlepší bezpečnostní produkt roku, ale také se jí hned snažili kopírovat i ostatní výrobci motocyklového oblečení. Ovšem jejich výrobky zdaleka nedosahovaly úrovně originálu, částečně i proto, že v té době ještě neexistovala jednotná norma pro motocyklové chrániče.

To se změnilo až roku 1995, kdy Evropa pod tlakem rostoucího počtu úrazů motorkářů přijala novou směrnici pro zlepšení kvality motocyklových chráničů, přísnou normu EN1621 pro testování a schvalování chráničů podle nových standardů CE. Ve stejné době firma Pro-Tek mění svůj název na současný Knox a nastupuje cestu intenzivního rozvoje plného významných inovací. První homologované chrániče páteře na světě také nesou jméno Knox, to bylo v roce 1998.

Knox historie

Knox se například stal vůbec prvním výrobcem certifikovaných chráničů na světě. Své certifikované chrániče a protektory dodává i dnes mnoha jiným předním výrobcům motooblečení jako jsou značky Triumph motorcycles – Victory motorcycles, Revit, Ixon, Bering ,RS Taichi , Spyke, Teknic, Racer, Draggin Jeans, Stadler, Held a mnoho dalších.

Autor

Knox CZ

Publikováno

15.3.2018

Rubriky

Komentáře

0

Sdílejte s přáteli

Váš komentář

Jméno:
Website:
E-mail:
Zpráva
logo-knox

© 2018 KNOX – Česká Republika | Web od MAXON DESIGN s.r.o.