Moto Novinky

Představujeme: Action Shirt

22. 08. 2017

Protektorovaná košile, jako spodní vrstva pod bundy Studio Collection

Novinka Knox Zephyr Shirt

27. 07. 2017

Stylová letní prodyšná bunda s unikátními chrániči MICRO-LOCK.

Nový páteřák Air-Back

26. 04. 2017

Nový páteřový chránič MICRO-LOCK Air je nejměkčí a nejpohodlnější chránič páteře, jaký kdy Knox udělal. Dokonale kopíruje obrysy těla.

Zobrazit všechny aktuality

 

Nejčtenější

Nová reklamní kampaň- nová videa

(přečteno: 8854x)

Video spot James Ellison - Knox Contour

(přečteno: 5612x)

Knox v motorsportu

(přečteno: 4532x)

Knox v MotoGP - vydařené finále

(přečteno: 4271x)

Novinka Knox Rukavice

(přečteno: 4058x)

Materiály

Funkce výrobků Knox

Užité materiály Knox

Homologace Knox

Údržba a péče Knox

Funkce výrobků DRY INSIDE

Užité materiály DRY INSIDE

Údržba a péče DRY INSIDE

 

 

Funkce výrobků

Na pohled vypadají všechny chrániče podobně. Kus plastu. Důležité však je, o jaký "kus plastu" se jedná a hlavně co je pod jeho povrchem…
Princip funkce chráničů KNOX je vedle mnoha dalších technických řešení dáno výběrem materiálu, konstrukcí výrobků a technologií výroby. Svojí roli sehrává rozsáhlé testování protektorů a chráničů KNOX v širokém spektru sportovních motocyklových disciplín (závody supersportů, superbiků, rally Paříž-Dakar atd.).

Honeycomb
Jedním z hlavních a nejdůležitějších principů je použití plastů, které mají pod svým hladkým povrchem a v případné výplni šestibuněčnou strukturu plastu, tzv. "Honeycomb", podobnou velikostí a tvarem jednotlivých komůrek včelí plástvi. Díky této unikátní patentované technologii dochází při tvrdém nárazu k nejlepšímu možnému rozložení kinetické energie nárazu do mnohem větší plochy a tím snížení rizika poškození těla v místě nárazu. Vedlejší, ale neméně důležitou vlastností, je zachování mechanických vlastností po nárazu - tam, kde se u běžných chráničů doporučuje po každém nárazu výrobek vyměnit, si výrobky KNOX zachovávají plnou funkčnost a můžete je i nadále používat.Důraz je samozřejmě kladen i na pohodlí jezdce. Proto jsou výrobky zkonstruovány tak, aby perfektně "sedly" na místo k tomu určenému, netlačily a zároveň držely svojí polohu. Je zajištěno odvětrání a odvod tělesného tepla.

Určitě není jedno, jaký "kus plastu" má chránit Vaše zdraví. Chcete-li mít 100% jistotu, vyberte si chrániče KNOX!

Používané materiály a technologie

s těmito materiály se setkáte u různých typů chráničů Knox

Dynatec

Dynatec od firmy Schoeller® Velmi houževnatý a pevný materiál, vysoce otěru odolný, chrání proti prodření, trvanlivý, odpuzující vodu, prach a olej.

L-system

L- System® Multivrstvý systém použitých materiálů pro pohodlí a udržení vzdušnosti a chladu s využitím tzv. „kosmického“ materiálu CoolMax® a AmicorTM s antibakteriální látkou. Udržuje jezdce v pohodlí a suchu, transportuje pot a vlhkost ven, zabraňuje zápachu i při dlouhotrvajícím používání.

Mesh Velmi pevný, otěru odolný a přesto perfektně prodyšný a dýchatelný materiál. Slouží pro zajištění pohodlí a udržení chladu a ventilace.

Mesh

Mesh + Polyethylen Speciální kombinace prodyšného a pevnostního materiálu využívaná jako dýchatelné vycpávky pro zajištění maximální bezpečnosti a pohodlí.

Co je to CE?

S označením CE a větou, že oblečení je vybaveno homologovanými CE protektory, se setkáváte možná poměrně často a používá ho mnoho obchodníků. Když se jich ale zeptáte, co toto "kouzelné znamení" představuje, ne vždy dostanete uspokojivou odpověď. KNOX byl vůbec první značkou na světě v oblasti ochranných prvků, která získala souhlas k užívání značky CE na svých výrobcích. Jako první totiž splňovala všechny požadavky kladené směrnicí PPE (Personal Protective Equipment - osobní ochranné prvky). Všechny výrobky KNOX chránící tělo jsou testovány a schváleny dle normy European Impact Protector Standards (evropské normy pro funkce ochranných prostředků - EN1621-1/1997 a nejnovější EN1621-2). Tyto normy mají stanovena velmi přísná testovací kritéria.
Používání správné ochrany KNOX může znamenat přežití možných smrtelných nehod, zhmožděniny místo zlomených končetin nebo eliminaci odřenin.

 

 

 

Péče a údržba výrobků KNOX

Chrániče 

Skladování

Zavěste chránič v suchém a ventilovaném prostředí mimo sluneční světlo a mimo tepelné zdroje. Nenechávejte na podlaze nebo pod těžkými věcmi – může vést k deformaci, roztržení nebo k poškození jakéhokoliv způsobu.

Čištění

Je-li zapotřebí vyjmout protektor pro čištění vnější vrstvy, ujistěte se, že jsou protektory správně znovu nasazeny. Každý protektor má nesmazatelnou etiketu definující typ protektoru a umístění. Protektory mohou být čištěny vlhkým hadříkem

Údržba

Pravidelná prohlídka (nejméně jednou ročně) by měla být zaměřena na nárazové plochy (protektory) a jejich uchycení, obzvláště tam, kde je evidentní jejich poškození nebo poškozené švy. Jsou-li nalezena poškození, měl by být oblek navrácen k odbornému posouzení, popřípadě opraven. Je-li ochranný protektor opotřebovaný nebo rozbitý, nebo jeli pochyb o jejich stavu, okamžitě jej vyměňte za nový. Je doporučeno měnit protektory každých 5 let bez ohledu na stav. V případě, že protektory kdykoliv odolaly nárazu, měly by být okamžitě vyměněny.

 

Funkce výrobků DRY INSIDE

Většina podšívek motocyklového oblečení není příjemná při přímém styku s kůží, mnozí z nás tedy nosí ještě jednu mezivrstvu, která přilne k pokožce. Bavlna je nejpříjemnějším materiálem, který skvěle saje pot, ale udržuje jej v sobě, takže se rychle stává vlhkou a studenou - tudíž nepříjemnou.

Ať už používáte Dry inside na slunci, za deště, ve výšce nad 3000m, nebo při nedělní túře, nebo samozřejmě na motocyklu, tak 3XDRY technologie umožňuje Vašemu tělu dýchat při pocitu sucha. Končí tak nepříjemný pocit lepivých trik a kalhot. Jsou vhodné pod oděvy, které se nosí přímo na kůži. Jsou vhodné pro ty, kteří sportují v náročném, či teplém prostředí.

Užité materiály DRY INSIDE

  Knox Dry Inside je vyroben z 95% jemné bavlny s netradičním vláknem, které Vás udrží v suchu a pohodlí. Bavlna je kombinována s technologií 3XDry firmy Schoeller, které společně úžasně odvádí vlhkost, ale navíc už ji nepropustí zpět. Nejen kůže nostiele zůstává v suchu, suché je i celé tričko.

  Pot je rychle absorbován a přemístěn přes velkou plochu, tak se vlhkost vypařuje rychle a blízko u těla. To pomáhá přirozené funkci chlazení těla a zajišťuje více energie během činnosti. 3XDRY udržuje textilní povrch suchý. Materiál spolehlivě odpuzuje vodu a je podstatně méně náchylný na nečistoty. Trika DRY INSIDE velice rychle schnou.

 Výhody DRY INSIDE s využití technologie 3XDRY

  • ·Pokročilý systém řízení vlhkosti
  • Umožňuje pokožce dýchat
  • Zajišťuje opotřebení pohodlí, které můžete vidět i cítit
  • Technický systém vrstvení

 

Údržba DRY INSIDE  

Nepoužívat bělidla ani změkčovače. Prát naruby na 30°C v pračce nebo v ruce. Žehlit naruby jako balvnu pro zachování funkčnosti.
Nepřejíždět žehličkou přes potisk. Možno sušit naruby v bubnové sušičce. Nepokládat na přímé zdroje tepla.

Trvanlivost je cca 35 až 50 cyklů praní, doporučujeme prát prádlo naruby.